15 Mar

Responsabil Tehnic Comercial Rom Nia Regiune Jobs Vacancy in Company București

Position
Responsabil Tehnic Comercial Rom Nia Regiune
Company
Company
Location
București IF
Opening
15 Mar, 2019 30+ days ago

Company București urgently required following position for Responsabil Tehnic Comercial Rom Nia Regiune. Please read this job advertisement carefully before apply. There are some qualifications, experience and skills requirement that the employers require. Does your career history fit these requirements? Ensure you understand the role you are applying for and that it is suited to your skills and qualifications.

Follow the online directions, complete all the necessary fields, and provide all relevant information so your application is submitted correctly. When you click the 'Apply this Job' button (open in new window) you will be taken to the online application form. Here you will be asked to provide personal and contact details, respond to employment-related questions, and show how you meet the key selection criteria.

Responsabil Tehnic Comercial Rom Nia Regiune Jobs Vacancy in Company București Jobs Details:

Descrierea companiei
DIAGER INDUSTRIE, http://www.diager-industrie.com, este lider de piață de mai bine de 50 de ani. Sunt un grup industrial francez independent care dezvoltă, produce și comercializează o gamă completă și inovativă de instrumente de tăiere din carbură și PCD pentru industria auto/componente, aeronautică și navală.

Sunt recunoscuți pentru expertiza tehnică și calitatea produselor. Suportul acordat clienților prin consultanță tehnică, disponibilitate și căutarea permanentă a soluțiilor inovatoare, reprezintă o parte integrantă a viziunii de îmbunătățire continuă a procesului de producție.

Descrierea jobului
Dezvoltarea și fidelizarea portofoliului de clienți alocat în România și regiune, în vederea vânzării produselor companiei.

Candidatul ideal
  • Studii superioare; cunoștințe tehnice în industria echipamentelor de tăiere;
  • Nivel bun de limba franceza; engleza este un avantaj;
  • Experiența în vânzarea echipamentelor tehnice (mașini de tăiat, scule, etc.) este de apreciat;
  • Bune abilități de comunicare și negociere;
  • Persoană responsabilă, cu inițiativă, sociabilă, orientată către obținerea de rezultate;
  • Autonomie în organizarea activității proprii și spirit de echipă;
  • O bună cunoaștere a industriei mecanice;
  • Abilități de utilizare a calculatorului (MS Office)
  • Candidatul va fi bazat în România, va lucra în sistem home office

Beneficii
  • Pachet salarial atractiv, precum și mașină de serviciu, laptop, telefon (toate mijloacele necesare pentru buna desfășurare a activității);
  • Training tehnic asigurat de companie în Franța (3 săptămâni).

Jobs Vacancy Related to Responsabil Tehnic Comercial Rom Nia Regiune: